Die Medien

Press

Album - AND - SO IT IS

Radio Proglas Brno -  Interview

Rádio Express - Správa

My Nitra - Noviny Interview - rozhovor 

Radio v Nitre 93,6 Interview

0:00 / 0:00
Radio v Nitre
0:00 / 0:00
Ked snivam

New Album And - So It Is Review by David Oláh

Slovenský skladateľ a multiinštrumentalista Ivan Dimitrov nahral nové CD pod hlavičkou vydavatľstva Hevhetia. Hudba je zložená opäť výhradne z jeho autorských kompozícií. Sekundujú mu jeho dlhoroční priatelia, špičkoví hudobníci domácej scény – Eugen Vizváry, Juraj Griglák, Emil Frátrik a Robert Vizvári. Ako znie hudba albumu „And – So It Is“?

CD obsahuje osem autorských kompozícií lídra. Zloženie kapely aj tentoraz prezrádza groovujúci žáner. Jednotlivé témy majú“rovný“ charakter – ide o hudbu s prvkami soulu, balkánskej ľudovej hudby a jazzových improvizácií. Dimitrov si na album pozval významné osobnosti slovenskej hudobnej scény, s ktorými si po hudobníckej stránke veľmi dobre rozumie.

Rovnako ako aj na prvom albume, aj tentorkát treba vyzdvihnúť nesmierne kvalitný, profesionálny zvuk. Dimitrov prezentuje nové témy, ktoré nestrácajú na kvalite a invencii. Kompozície, ale aj hráčske výkony sú aj tentoraz na veľmi vysokej interpretačnej úrovni. 

Úvodná téma „And So It Is“ má veľmi dobrý a pomerne náročný aranžmán, korý si však celá kapela nesmierne užíva. Za zmienku tu stoja aj výborné sólistické výkony Eugena Vizváryho a lídra. Rytmická sekcia v zložení Griglák, Vizvári a Frátrik excelentne groovuje a podporuje spoluhráčov. „Love In The Rain“ má popový, baladický charakter. Dimitrov nesklamal a skomponoval peknú tému s citlivou melodickou linkou. Následne sa dostávame do etno časti, skladbou „Galloping Horses“, kde ma zaujal hlavne aranžmán tejto témy –  kontrastné harmonické štruktúry jednotlivých dielov. V záverečnej „Keď snívam“ Dimitrov vynikajúco spieva dueto spolu s hosťom – speváčkou, Zuzanou Šťastnou. Téma má veľmi chytľavú melódiu a pekný slovenský text.   

Líder opäť potvrdil svoju muzikálnosť, veľkú hudobnú predstavu a zvládnutie hudobného remesla. CD „And So – It Is“ je ďalším vydareným dielom Ivana Dimitrova, ktorého hudbu určite ocení odborník, hudobník, ale aj laik či nadšenec dobrej hudby. 

https://emilfratrik.wixsite.com/official  

https://www.jurajgriglak.net/

New Album And - So It Is David Oláh - Tlačová správa

Slovenský hudobník, skladateľ a producent Ivan Dimitrov práve vydáva nové CD. Pod hlavičkou vydavateľstva Hevhetia uzrie svetlo sveta album s názvom „And So It Is“. Lídrovi tu sekundujú špičkoví inštrumentalisti z našej domácej hudobnej scény – Juraj Griglák, Eugen Vizváry, Robert Vizvári a Emil Frátrik.

Známy slovenský multiinštrumentalista, producent, skladateľ Ivan Dimitrov vydáva v októbri 2021 svoj  druhý album s názvom „And So It Is“. CD vydáva pod hlavičkou známeho vydavateľstva Hevhetia. Koncepčne pôjde hudbu zameranú na jazz-rock, funk, fusion a etno-folk.

Líder si na nahrávanie albumu prizval slovenskú hudobnú špičku, svojich dlhoročných kamarátov a kolegov

Emil Frátrik : https://emilfratrik.wixsite.com/
officiaofficial

Bicie nástroje Juraj Griglák : https://www.jurajgriglak.net/   official – basgitara

Robert Vizvári : basgitara

Eugen Vizváry : klávesové nástroje

Hosť – Zuzana Šťastná – spev

 

 

album - my colorful dream

Nominácia za najlepší Jazzový album roka 2019

Andreas Schiffmann

Die Art und Weise, wie IVAN DIMITROV seine Saiteninstrumente auf „My Colorful Dream“ im Funk- und Soul-Kontext grooven lässt, ist momentan praktisch ohne Beispiel, wenn man sich im weiteren Fusion-Milieu umsieht. Dies macht das Album über die schlichtweg herausragende Performance aller Mitwirkenden zu einer Empfehlung…

Dávid Oláh

Vynikajúci slovenský hudobník s bulharsko-gréckymi koreňmi, huslista, skladateľ a producent Ivan Dimitrov nahral pred nedávnom autorskú novinku s názvom „My Colorful Dream“. CD „My Colorful Dream“ prezentuje vynikajúcu dávku kvalitného fusionu, funku, ľudovej hudby, latina, popu a jazzu. V prvom rade musím pochváliť vynikajúci zvuk, ktorý podľa môjho názoru prekračuje tunajšie hranice, na ktoré sme väčšinou zvyknutí. Líder je nesmierne talentovaným multiinštrumentalistom s jasným konceptom, smerovaním a cieľom. Ide o flexibilného a rozhľadeného hudobníka s výbornou predstavou celkového soundu, čo na tomto albume potvrdil.

Radio Proglas Třikrát z Proglasu - Ivan Dimitrov

0:00 / 0:00
RADIO PROGLAS

Jednou z letošních novinek hudebního vydavatelství Hevhetia je album My Colorful Dream slovenského jazzového hudebníka (kytarista, houslista) Ivana Dimitrova. Představíme si je v pořadu Třikrát z Proglasu ve čtvrtek 19. září 2019 od 7.45. Na albu My Colorful Dream jazzového multiinstrumentalisty Ivana Dimitrova účinkuje řada slovenských hudebníků a zpěváků. Jsou to například zpěvačky Anita Soul a Ivana Regešová, rapper Yvan Dimitrov ml., bubeník Martin Valihora, baskytaristé Juraj Griglák a Eugen Vizváry a další. Ivan Dimitrov pochází z hudební rodiny. Jeho otec byl bubeníkem bulharského bigbandu, matka zpěvačka, bratr klavírista a strýc houslista a koncertní mistr symfonického orchestru v Německu. Jako houstlista Ivan Dimitrov hostuje na albu Awakening pianisty Pavla Morochoviče a jeho tria. Jako kytarista a houslista spolupracoval na dalších nahrávkách (nejen) slovenského jazzu a rocku. Na konzervatoři v Bratislavě studoval hru na housle a klavír, soukromě studoval hru na kytaru se zaměřením na jazz.

„Après leur triomphe à Phalsbourg, Dimo, la star d’Outre-Rhin et ses musiciens récidivent avec un deuxième concert dans ce lieu mythique pour ce genre de manifestation. Le chanteur guitariste et violoniste s’est déjà fait en l’espace d’un concert dans la région, une solide réputation et c’est tant mieux pour la formation qui a le vent en poupe.“ 
(Du journal « Le Républicain Lorrain » du Mercredi 6 mars 2002)
 
 
„L’artiste, Dimo, qui a exercé ses talents dans différentes formations internationales de renon, s’est prêté de bonne grâce au jeu et a présenté à son auditoire conquis d’avance une palette complète de styles musicaux avec ses interprétations pleines de virtuosité.“ 
(Du journal « Le Républicain Lorrain » du Dimanche 29 Avril 2007)

©2023 Ivan Dimitrov. All Right Reserved